אימוץ ילדים * עמותת אומץ לאמץ | אודות |

אודות עמותת "אומץ לאמץ"

עמותת אומץ לאמץ משפחתא - קהילת האימוץ של ישראל נוסדה לפני למעלה מחמש עשרה שנה, העמותה הוקמה ע"י הורים מאמצים אשר שמו לעצמם מטרה לסייע למשפחות המאמצות בישראל ולקדם את האימוץ בישראל, לעודד משפחות לאמץ ילדים ברי אימוץ בגילאים שונים הזקוקים למשפחה חמה ותומכת שמסיבות שונות לצערינו הרב אינם יכולים לגדול במשפחתם הביולוגית.

הגישה של העמותה היא כי מעשה האימוץ אינו ארוע חד פעמי אלא ארוע לחיים אימוץ הוא נושא מורכב, הן עבור הילד המאומץ והן עבור המשפחה המאמצת: הורים, אחים ובני משפחה אחרים. בנוסף למטלות ההתפתחותיות הנורמטיביות, מתמודד הילד המאומץ עם בעיות זהות מורכבות, תחושות נטישה ואובדן, ובהליך הדרגתי מתמשך, גם עם גילוי האימוץ והבנתו. ההורים המאמצים מתמודדים אף הם עם בעיות ייחודיות ועם אתגרים מורכבים המתווספים למטלות ההוריות הנורמטיביות. ולכן משפחות מאמצות צריכות ליווי ע"מ להתמודד עם השאלות, הקשיים והדילמות אשר ילוו אותם ואת ילדיהם המאומצים משך כל שנות חייהם עוד בשלב ההתלבטות לפני הפניה לשרות למען הילד, ועד חייהם הבוגרים של המאומצים. הליווי הנצרך הינו במגוון רחב של תחומים החל בשאלות של זהות ושורשים התנהגות והתאקלמות וכלה בעבודה ציבורית לקידום חקיקה שתעודד אימוץ ומתן בית קבוע לילדים. הליווי הייחודי של העמותה אשר מורכבת כולה ממשפחות מאמצות מהווה מענה ייחודי של עבודה קהילתית בתוך קהילת האימוץ ע"י המשפחות המאמצות בקיום מערך של קבוצות לעזרה עצמית, מנטורים אשר מלווים משפחות בשלבי האימוץ, הפעלת קו חם, סטודנטים – חונכים לסיוע למשפחות, קרן עזרה הדדית, כתיבה והפצה של חומר מקצועי, קיום סדנאות וימי עיון להורים, אנשי מקצוע ומחנכים וקידום חוקים ותקנות לטובת הילדים והמשפחות המאמצות.

חברי העמותה הינם כולם משפחות אשר אימצו ילדים או מי שאומצו  כולם פועלים בהתנדבות, העמותה מעצם היותה עמותה ארצית אשר מהווה הגוף המייצג של המשפחות מפעילה סניפים בצפון הארץ וכן בדרום הארץ וכן סניף המרכז הארץ אשר מתמחה גם באימוץ חו"ל. בישראל מאומצים מידי שנה כ- 200 ילדים אשר במקרים רבים סבלו רבות עד הגיעם לבית קבוע. מתן הבית הקבוע הינו רק השלב הראשון בהבטחת עתיד טוב יותר לאותם ילדים. ליווי צמוד ומתן סיוע משפרים באופן משמעותי את סיכויי ההצלחה.

להצטרפות לרשימת התפוצה של העמותה אנא פנו בכתובת דוא"ל ometzleametz@gmail.com   או בטלפון 02-5612433

תרומות ניתן להפקיד לחשבון בנק הפועלים סניף 694 חשבון 065404 או בדואר לת.ד. 160 מיקוד 90433 .  לעמותה אישור ממס הכנסה לפי סעיף 46 וכן אישור נהול תקין לשנת 2015.

 

הרשמה לכנס