אימוץ ילדים * עמותת אומץ לאמץ | דף הבית |
תוכניה

משפחתא - קהילת האימוץ של ישראל - דף הבית

 • ליווי משפחות מאמצות

  משפחה המעוניינת בליווי של בוגרי 'הקורס להכשרת הורים מאמצים לליווי משפחות' מוזמנת לפנות אלינו דרך 'צור קשר' או בטלפון 02-5612433.

 • קבוצות תמיכה וליווי

  שרות חדש! לקריאה נוספת לחץ כאן

 • קבוצה לתמיכה עצמית בקריות

  התגבשה קבוצה לתמיכה עצמית באזור הקריות בצפון לפרטים.
  מי שמעוניין להיות חלק מהקבוצה מוזמן למלא טופס פרטים ,לפרטים נוספים נא להתקשר לעמליה רייפין לקבלת פרטים-0545411040

  קבוצות חדשות להורים למתבגרים וקבוצה נוספת להורים לילדים בבית ספר היסודי

 • כנס

  הרשמה לכנס השנתי  של קהילת האימוץ של ישראל 

   

 

מי אנחנו?

משפחתא קהילת האימוץ של ישראל - עמותת אומץ לאמץ, נוסדה לפני למעלה מחמש עשרה שנה, העמותה הוקמה ע"י הורים מאמצים אשר שמו לעצמם מטרה לסייע לקהילת האימוץ בישראל ההורים המאמצים והמאומצים (אימוץ ארץ ואימוץ חו"ל) ,לקדם את האימוץ בישראל

בהנהלת העמותה חברים הורים מאמצים אימוץ ארץ וחו"ל  ומאומצים בוגרים.

מה אנחנו עושים?

הגישה של העמותה היא כי מעשה האימוץ אינו ארוע חד פעמי אלא ארוע לחיים אימוץ הוא נושא מורכב, הן עבור הילד המאומץ והן עבור המשפחה המאמצת: הורים, אחים ובני משפחה אחרים. בנוסף למטלות ההתפתחותיות הנורמטיביות, מתמודד הילד המאומץ עם בעיות זהות מורכבות, תחושות נטישה ואובדן, ובהליך הדרגתי מתמשך, גם עם גילוי האימוץ והבנתו. ההורים המאמצים מתמודדים אף הם עם בעיות ייחודיות ועם אתגרים מורכבים המתווספים למטלות ההוריות הנורמטיביות. ולכן משפחות מאמצות צריכות ליווי ע"מ להתמודד עם השאלות, הקשיים והדילמות אשר ילוו אותם ואת ילדיהם המאומצים משך כל שנות חייהם עוד בשלב ההתלבטות לפני הפניה לשרות למען הילד, ועד חייהם הבוגרים של המאומצים. הליווי הנצרך הינו במגוון רחב של תחומים החל בשאלות של זהות ושורשים התנהגות והתאקלמות וכלה בעבודה ציבורית לקידום חקיקה שתעודד אימוץ ומתן בית קבוע לילדים. הליווי הייחודי של העמותה אשר מורכבת כולה ממשפחות מאמצות מהווה מענה ייחודי של עבודה קהילתית בתוך קהילת האימוץ ע"י המשפחות המאמצות בקיום מערך של קבוצות לעזרה עצמית, מנטורים אשר מלווים משפחות בשלבי האימוץ, הפעלת קו חם, סטודנטים – חונכים לסיוע למשפחות, קרן עזרה הדדית, כתיבה והפצה של חומר מקצועי, קיום סדנאות וימי עיון להורים, אנשי מקצוע ומחנכים וקידום חוקים ותקנות לטובת הילדים והמשפחות המאמצות.

 לפרטים: 1-700-705008  ometzleametz@gmail.com

הצטרפו לדף העמותה בפייסבוק

 

     

הרשמה לכנס